Jakie wybrać miejsce na konferencję

Zadawaliście sobie kiedyś pytanie: CZY MIEJSCE KONFERENCJI MA ZNACZENIE? Zdecydowanie TAK! Dobry i świadomy wybór miejsca może znacząco wpłynąć na sposób postrzegania firmy.

Nie ma znaczenia, czy organizujesz konferencję na dużą skalę, mini konferencję czy szkolenie firmowe. Zasada jest jedna: WYBÓR MIEJSCA TO PODSTAWA. Pamiętaj o tym, ponieważ niejednokrotnie to właśnie przestrzeń, którą wybierzesz, będzie stanowić o powodzeniu lub niepowodzeniu organizowanego przez Ciebie wydarzenia lub konferencji.

CO JEST NAJWAŻNIEJSZE W WYBORZE MIEJSCA NA KONFERENCJĘ?

Po pierwsze lokalizacja

Lokalizacja to podstawa. Jeśli organizujesz konferencje dla uczestników z jednego miasta, zapewne nie potrzebujesz noclegów. Wtedy najistotniejszym będzie, aby lokal, który wybierzesz mieścił się w centrum miasta lub jego okolicach, co umożliwi sprawny dojazd wszystkim zaproszonym. Ale… Jak wiemy centrum miasta rządzi się swoimi prawami, dotyczącymi płatnej strefy parkowania, czy też braku miejsc do takowego parkowania. 😉 Dlatego jeśli znajdziesz lokal z dostępem do prywatnego parkingu BEZ LIMITU, jesteś szczęściarzem. Nie ma nic cenniejszego niż spokojne parkowanie pod lokalem, bez zbędnego stresu a tym bardziej ponoszonych kosztów.

Miejsce, które zapamiętają Twoi goście

Druga sprawa to rodzaj budynku. Jeśli pragniesz by Twoja konferencja zapadła w pamięci zaproszonych gości, wybierz nietuzinkowe miejsce, którym zaskoczysz przybyłych. Warto wybierać miejsca z historią, które są wartości samą w sobie, a mogą stać się tematem ciekawych dyskusji podczas konferencyjnych przerw na kawę. Atmosfera konferencji świadczy o jej poziomie, wybieraj więc miejsca w których panuje ciekawy klimat. Nie zapomnij również o technicznych wyznacznikach wartości oferowanego miejsca. Zwróć uwagę na dostęp do klimatyzacji, ogrzewania, dostępu do sprzętu multimedialnego. Dużym plusem będzie wybór miejsca, które jest łatwe w aranżacji spersonalizowanej do Twojego eventu. Jeśli sala konferencyjna posiada dodatkowe pomieszczenia: ŚWIETNIE! To znacznie ułatwia organizację i planowanie zazębiającego się grafiku konferencji.

Sprawna organizacja

 Trzecią jakże ważną sprawą przy organizacji konferencji i wyborze miejsca jest temat cateringu. Upewnij się, że miejsce, które chcesz wynająć świadczy takie usługi w różnym zakresie. Począwszy od kawy i herbaty, a skończywszy na pysznym jedzeniu, które doda energii uczestnikom twojej konferencji, a przy okazji poprawi im humory;)

Czym jeszcze możesz zaskoczyć gości

Kolejna istotna rzecz to usługi dodatkowe jakie świadczy sala konferencyjna. Wiele tego typu miejsc oferuje dodatkowe kreatywne dodatki, które mogą ubogacić twoje wydarzenie. Takich jak: koncert, lekcja tańca itd. Zdecydowanie się na tego typu usługi, może na odświeżyć wizerunek Twojej firmy, a także stać się spoiwem wiążącym Twoich pracowników, stwarzając im możliwość nawiązania pozytywnej relacji poza miejscem pracy. Pamiętaj, że dobrze zintegrowany zespół pracowników, to wydajny zespół!

#Sala #Konferencyjna #Szczecin #Konferencja #dla #Ciebie